Oferta dla dzieci

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Korczak

Zabawa jest dla dzieci najbardziej naturalną formą aktywności. Zabawa uczy. Bazując na obserwacji najmłodszych uczestników naszych imprez, stworzyliśmy cykl scenariuszy uwzględniających:

Potrzeby ruchowe. Aktywność jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju. Aby ukierunkować dziecięcy wulkan energii proponujemy cykl zabaw ruchowych. Atmosfera przyjaznej rywalizacji w zawodach, wyścigach, slalomach, rzutkach, pozwala dziecku wzmacniać wiarę we własne siły. Organizujemy też zabawy familijne, aktywnie włączające rodziców i opiekunów.

Potrzeby twórcze. Każde dziecko jest artystą: genialnym, spontanicznym i niczym nie skrępowanym. Zaangażowanie najmłodszych w działania plastyczne, wykorzystujemy punktach artystycznych, gdzie dzieci mogą malować, rysować, wycinać, kleić, lepić, tworzyć obrazy ekologiczne z liści, kwiatów, traw i nasion, malować kamienie, szyszki i korzenie. Wychodzimy z założenia, że uznanie sprzyja rozwojowi sztuki.

Potrzeby autokreacji . Przebieranie jest zabawne, a co najważniejsze ma twórczy wymiar. Poprzez wcielanie się w role, dzieci mogą udawać kogoś innego. Taką możliwość oferujemy w punkcie charakteryzacji, gdzie nasze stylistki malują buźki, tatuaże, zaplatają zwariowane warkoczyki i wplatają barwne sznurki we włosy.

Potrzeby społeczne. Każdy człowiek lubi przynależeć do jakiejś grupy. Dzieci mają naturalną potrzebę komunikowania się. Przez całe swoje krótkie życie uczą się akceptacji, szacunku dla innej osoby, rozwiązywania konfliktów, wspólnego przeżywania zwycięstwa i porażki. Współistnienie w grupie realizujemy cyklem zabaw zbiorowych, w których uczestnicy razem bawią się, działają w grupie, współpracują, konkurują. Są to najczęściej zabawy opierające się na aktywności ruchowej, ale też zagadki, łamigłówki, układanki i labirynty, teatrzyki, etiudy, występy sceniczne .